انجمن هواداران سلطان گل دنیا و اسطوره فوتبال آسیا

علی دایی ، سومین بازیکن برتر تاریخ فوتبال دنیا

در حالی که همیشه عادت داشتیم تا نام علی دایی را به دلیل تعداد گل های زده اش در جهان  بشنویم اما این بار  دلیل قرار گرفتن علی دایی  در میان بازیکنان برتر تاریخ دنیا نه بازی های ملی اوست و نه تعداد گل های ملی او.. سایت باشگاه رئال مادرید  نام  گلزن ترین بازیکن تاریخ جهان را  در فهرستی قرار داده که هیچ ربطی به تعداد گل های زده در  تیم ملی ندارد. در این فهرست که بهانه انتشار آن ایکر کاسیاس کاپیتان تیم ملی اسپانیا است ۱۰ بازیکن ملی تاریخ دنیا که بیشترین تعداد پیروزی را بازی های ملی به دست آورده اند قرار گرفته اند که علی دایی با ۸۹ پیروزی در ۱۴۹ بازی ملی خود در رتبه سوم  قرار گرفته است.  بالاتر از علی دایی لیلیان تورام و ایکر کاسیاس هستند. جالب اینکه در این لیست بازیکنانی مانند روبرتو کارلوس و کافو پایین تر از علی دایی قرار گرفته اند. آقای رکورد فوتبال ایران بعد از دوران بازی هم همچنان رکوردهای تازه ای  از او  کشف می‌شود.

 

1- ایکر کاسیاس (اسپانیا)    بازی :۱۲۹    برد: ۹۴   مساوی: ۲۲    باخت:۱۳

۲-لیلیان تورام -(فرانسه)  بازی:  ۱۴۲  برد: ۹۴   مساوی: ۳۳   باخت: ۱۵

۳- علی دایی- (ایران)  بازی:۱۴۹ برد: ۸۹    مساوی: ۳۲   باخت :۲۸

۴- احمد حسن(مصر) بازی:۱۷۵ برد:  ۸۹  مساوی:  ۴۹  باخت:  ۳۷

۵-محمد ادعایه(عربستان) بازی: ۱۷۸ برد:  ۸۹  مساوی: ۴۰  باخت: ۴۹

۶-کافو(برزیل) بازی:۱۴۲ برد:  ۸۸  مساوی: ۳۵  باخت: ۱۹

۷-کلودیو سوارز(مکزیک) بازی:۱۷۸ برد:  ۸۷ مساوی:  ۴۲  باخت:  ۴۹

۸-لوتار ماتیوس-(آلمان) بازی:۱۵۰   برد:  ۸۵  مساوی: ۳۴  باخت:  ۳۱

۹-روبرتو کارلوس(برزیل) بازی:۱۲۵ برد:  ۸۳  مساوی:  ۲۵  باخت:  ۱۷

۱۰ -حسان حسن(مصر)بازی:۱۶۹ برد:  ۸۲   مساوی: ۴۸   باخت ۳۹

 

+ نوشته شده در  شنبه 27 مهر1392ساعت 22:9  توسط علی عزیزی | 

علی دایی در نظر سنجی خبرآنلاین،بیشترین رای برای هدایت پرسپولیس را به خودش اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛در نظر سنجی خبرآنلاین از کاربران خواسته شده بود تا نظر بدهند که کدام گزینه برای سرمربیگری پرسپولیس مناسب تر است که کاربران بیشترین رای را به علی دایی داده اند.به عقیده آنها سرمربی سابق سرخپوشان می تواند برای فصل آینده روی نیمکت این تیم بنشیند و پرسپولیس را از بحران خارج کند.در این نظر سنجی دایی 35.4 درصد از آرا را به خودش اختصاص داده است،زلاتکو کرانچار با 22.7 درصد در رده دوم قراردارد و حمید درخشان و محمد مایلی کهن به ترتیب با 22.0 درصد و 19.0 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.


این اتفاق در حالی افتاده است که قرار بود تا پایان روز دوشنبه تکلیف نیمکت پرسپولیس مشخص شود،اما در آخرین خبری که مسئولان این تیم داده اند انتخاب سرمربی به روزهای پایانی هفته موکول شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 24 اردیبهشت1392ساعت 8:54  توسط علی عزیزی | 

به گزارش جهان به نقل از نیمروز، نتیجه شاید از قبل مشخص نبود چرا كه پیش از این در یك نظرسنجی برایآقای گل جهان علی دایی انتخاب محبوب‌ترین بازیكن ایران، احمدرضا عابدزاده نفر نخست شد و در نظرسنجی بهترین بازیكن دو دهه اخیر هم یكی از گزینه‌ها عابدزاده بود.

مهدی مهدوی كیا، كریم باقری و خداداد عزیزی هم جزو گزینه‌های این نظرسنجی بودند اما مردم ما نشان دادند كه بسیار باهوش و قدرشناس هستند و علی دایی را همچنان بهترین بازیكن ایران می‌دانند.

علی دایی با كسب حدود 45 درصد از آرای مردم به عنوان بهترین بازیكن دو دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد و مردم با این انتخاب شاید حرف‌های زیادی به مهاجمان و بازیكنان فعلی تیم ملی زدند.

مردم می‌دانند كه علی دایی با تمام وجود خود برای تیم ملی و فوتبال ایران زحمت كشیده و برای همین همیشه از او با صفت "باغیرت" یاد می‌كنند.

مردم می‌دانند كه اگر همه چیزت مادیات و پول قراردادت باشد حاضر نمی‌شوی با طحال پاره و سر شكسته برای تیم ملی بازی كنی. حاضر نمی‌شوی برای اینكه توپ را وارد دروازه كویت كنی طوری خودت را سمت توپ پرت كنی كه گردنت در آستانه شكستن قرار بگیرد!

همیشه و حتی در حال حاضر انتقادات زیادی به نوع بازی و اخلاق تند علی دایی وارد شده و بسیاری از این انتقادات هم وارد است اما بخواهیم یا نخواهیم، فوتبال ایران با نام علی دایی در دنیا شناخته شده و اسم او به اندازه یك تیم ملی وزن دارد.

در نظرسنجی برنامه 90 مردم نشان دادند كه شاید علی دایی محبوب‌ترین نباشد اما مطمئنا بهترین فوتبالیست ایران حتی در طول تاریخ فوتبال این كشور است؛ چرا كه مردم ایران به قدرشناسی شهره‌اند و افرادی را كه برای آنها افتخارآفرینی كرده باشند با جان و دل دوست دارند.

+ نوشته شده در  شنبه 31 فروردین1392ساعت 13:53  توسط علی عزیزی | 

هر کسی بر این باور است که چیزی در دنیای فوتبال وجود ندارد که برای لیونل مسی دست نیافتنی باشد، با خواندن این مطلب به اشتباه خود پی خواهد برد.

به گزارش خبرآنلاین،"لیونل مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است." شاید فوتبالدوستان جهان اخیرا این جمله را بیش از هر جمله دیگری شنیده باشند، بی دلیل هم نیست، مسی مانند آب خوردن همه رکوردها را جابجا می کند. اما آیا واقعا این نابغه آرژانتینی شایستگی چنین عنوانی را دارد؟ رونالدینیو اسطوره فوتبال برزیل در اظهار نظری کنایه آمیز در این باره می گوید: «مسی برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن جهان تنها به گلزنی مقابل ختافه و ساراگوسا نیاز ندارد، او باید مانند پله 3 بار قهرمان چهان شود!» اما حتی اگر برای انتخاب بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان تنها استناد به آمار و ارقام هم کافی باشد، در دنیای فوتبال رکوردهایی هست که شکستن آنها برای «شاه لئو» هم بسیار دشوار و یا حتی غیر قابل دسترس است.

ما اینجا به 10 رکورد اشاره می کنیم که به نظر می رسد نابغه آرژانتینی هیچگاه به نیمی از آنها دست پیدا نکند، اما بزودی موفق شود نیمی دیگر را به کارنامه خود اضافه کند.
 
ماموریت های غیرممکن:
بیشترین گل زده در یک بازی: اگر در آینده تیم ملی آرژانتین به مصاف حریفی گمنام نرود تا برای مسی هم موقعیتی مناسب برای شکستن این رکورد فراهم نشود، شماره 10 بارسلونا هیچگاه به این افتخار دست پیدا نخواهد کرد. در تاریخ 11 آپریل 2001 و در چهارچوب بازی های انتخابی جام جهانی 2002 در منطقه اقیانوسیه تیم ملی استرالیا در خانه به مصاف تیم «ساموای آمریکا» رفت که در نهایت موفق شد این تیم بی نام و نشان را با نتیجه خیره کننده 31 بر صفر در هم بکوبد تا رکوردی بی نظیر در دنیای فوتبال ثبت شود. در آن دیدار عجیب آرچی تامپسون مهاجم استرالیایی به تنهایی 13 گل را به ثمر رساند تا بیشترین گل زده در یک بازی را به نام خود ثبت کند.
بیشترین گل زده در پیراهن ملی: لیونل مسی تنها 31 گل ملی را در کارنامه خود دارد که بی تردید این تعداد باعث خوشحالی رکورد دار گل ملی است. علی دایی بازیکن سابق بایرن مونیخ و هرتابرلین از سال 1993 تا 2006 موفق شد 109 گل را برای تیم ملی ایران به ثمر برساند که این رکورد برای مسی غیر قابل دسترس به نظر می رسد.
بیشترین گل زده در فینال لیگ قهرمانان اروپا: شاید این رکورد تا ابد پا بر جا بماند، در فینال 1960 گلاسکو فرانس پوشکاش ستاره مجار رئال به تنهایی 4 گل رابه ثمر رساند تا مادریدی ها آینتراخت فرانکفورت را با نتیجه 7 بر 3 تحقیر کنند و با اقتدار بر فراز قاره اروپا بایستند.
بهترین گلزن جام جهانی: رکورد «جاست فونتین» تلاش مهاجمان نسل های زیادی را بی ارزش کرد. 13 گل از این مهاجم فرانسوی در جام جهانی 1958 سوئیس از او یک اسطوره ساخت. هر چند در آن سال تیم ملی فرانسه از رسیدن به فینال بازماند اما موفق شد در دیدار رده بندی تیم ملی آلمان را با نتیجه 6 بر 3 از پیش رو بردارد که فونتین در آن بازی 4 گل را به ثمر رساند.
بیشترین گل زده در یک بازی در جام جهانی: رکورد نسبتا جدیدی به شمار می رود، رکوردی که «اولگ سالنکو» روس در جام جهانی 1994 آمریکا از خود به جا گذاشت. او موفق شد در مرحله گروهی مقابل تیم ملی کامرون به تنهایی 5 گل را به ثمر برساند که این رکورد همچنان دور از دسترس باقی مانده. البته در لالیگا اسپانیا هم رکورد بیشترین گل زده توسط یک نفر در یک بازی 7 گل است که به صورت مشترک در اختیار «باتا» از اتلتیک بیلبائو و «کوبالا» از بارسلونا است.
 
ماموریت های ممکن:
بهترین گلزن رقابت های اروپایی: رائول گونزالس با 75 گل زده در صدر این فهرست قرار دارد که این رکورد توسط لیونل مسی 56 گله در حال تعقیب است. مسی در مارچ 2011 مقابل لورکوزن به راحتی 5 گل را به ثمر رساند که این موضوع نشان می دهد نابغه آرژانتینی تهدیدی بسیار جدی برای شکستن این رکورد به شمار می رود.
بهترین گلزن تاریخ لالیگا: لیونل مسی تنها با داشتن 25 سال موفق شده 193 بار در لالیگا گلزنی کند، در حالی که بهترین گلزن تاریخ این رقابت ها یعنی «تلمو زارا» فقید از سال 1940 تا 1955 با پیراهن بیلبائو 251 گل را به ثمر رساند. همچنین زارا موفق شد 6 بار عنوان آقای گلی لالیگا را از آن خود کند و مسی تا به حال 2 بار به این عنوان دست یافته است.
بهترین گلزن تاریخ آرژانتین: مسی با پیراهن تیم ملی کشورش 31 بار گلزنی کرده و این در حالیست که گابریل باتیستوتا بهترین گلزن تاریخ آرژانتین 56 گل را به نام خودش به ثبت رسانده که این یعنی تنها 25 گل بیشتر.
بیشترین تعداد بازی برای بارسلونا: اگر لیونل مسی وفاداری اش به کاتالان ها را ادامه دهد، در نهایت می تواند رکورد بیشترین تعداد بازی با پیراهن بارسلونا را از آن خود کند. در حال حاضر جواهر آبی و اناری ها 352 بازی را برای این تیم انجام داده و ژاوی هرناندس 32 ساله با 650 بازی رکورد دار این بخش است.
زمان و مکان: آمار شناسان نکته سنج به این نتیجه رسیده اند که ماشین گلزنی مسی نواقص کوچکی هم دارد؛ مسی در همه بازی هایی که به میدان رفته هرگز نتوانسته در دقایق 1، 14، 35، 48 و 53 گلزنی کند اما در سایر دقایق بازی موفق شده دروازه حریفان را باز کند. همچنین او هرگز موفق نشده در بازی های رسمی در استادیوم های معروفی چون اولدترافورد (منچستر)، استمفوردبریج (لندن)، امارات (لندن)، آنفیلد (لیورپول) و آلیانز آره نا (مونیخ) گلزنی کند.
 
یورو اسپورت/ 11 دسامبر

+ نوشته شده در  پنجشنبه 23 آذر1391ساعت 12:41  توسط علی عزیزی | 
علی دایی در یک نظر سنجی به عنوان محبوب ترین سفیر یونیسف انتخاب شد. سایت اسپانیایی listas. 20minutos. Es نام محبوب ترین سفیران بین المللی یونیسف را منتشر کرده است. 

به نوشته تعامل نیوز - یک سایت اسپانیایی برای انتخاب از میان چهره هایی چون علی دایی، جکی چان، مسی، فدرر، دیوید بکهام و ... یک نظرسنجی گذاشته است. 

باز هم نام ایرانی ها در یک عرصه بین المللی در صدر قرار گرفت. علی دایی در یک نظر سنجی به عنوان محبوب ترین سفیر یونیسف انتخاب شد. سایت اسپانیایی listas. 20minutos. Es نام محبوب ترین سفیران بین المللی یونیسف را منتشر کرده است. 
+ نوشته شده در  سه شنبه 4 مهر1391ساعت 21:39  توسط علی عزیزی | 

چیستا یثربی نویسنده و کارگردان تئاتر از نگارش رمانی درباره علی دایی خبر داد

به گزارش زندگی یثربی در این‌باره به مهر گفت: حدود 5 سال قبل به دعوت وزارت امور خارجه ژاپن در سفریali daei مهمان نویسندگان و هنرمندان ژاپنی بودم. در آنجا بود که از طرف یونیسف طرحی مبنی‌بر نگارش رمانی درباره فرد موثری که در بالا بردن سلامت جامعه موثر بوده‌است و به نوعی الگوی جوانان به حساب می‌آید به من و چند نویسنده از کشورهای مختلف پیشنهاد شد.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: در آن زمان من مشغول نگارش فیلمنامه "دعوت" به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا بودم و زیاد از این طرح استقبال نکردم. تا اینکه چندی قبل متوجه شدم همکار اماراتی‌ام، باسمه بنت صالح رمانی درباره زین‌الدین زیدان نوشته است بنابراین بعد از 5 سال و به دلیل اینکه این روزها فراغت بیشتری از تئاتر پیدا کرده‌ام و نمایش عمومی "چنگیزخان" هم لغو شده است، تصمیم گرفتم رمانی با محوریت علی دایی بنویسم.

یثربی درباره انتخاب علی دایی برای نگارش این رمان گفت: این رمان به بیوگرافی علی دایی اختصاص دارد. من زیاد فوتبال را نمی‌شناسم اما علی دایی را به‌عنوان یکی از افراد برجسته ورزشی قبول دارم. پدرم نیز به‌عنوان یکی از طرفداران ورزش به این شخصیت بسیار علاقمند بود. دایی یکی از همنسلان من است که سالها برای رسیدن به جایگاهی که دارد زحمت کشیده است.

کارگردان "پری‌خوانی عشق و سنگ" گفت: دایی از فضای آکادمیک و دانشگاهی وارد ورزش شده است و دانش و ورزش را با هم داشته است. این ورزشکار در عین حال الگوی جوانان بسیاری نیز بوده و نمونه مورد مثال افرادی است که در ارتقا سطح سلامت جامعه تاثیر گذارند. بنابراین تصمیم گرفتم درباره این ورزشکار رمانی را منتشر کنم.

وی ادامه داد: به عنوان یک دکتر روانشناس قصد دارم با نگارش این رمان تاثیر ورزش و سلامتی را در روحیه جامعه بررسی کنم چون این مسائل از اهمیت فراوانی برخوردارند. علی دایی نماد نسل اندکی است که از حوزه آکادمیک وارد حیطه ورزش شده‌اند و بعد از 20 سال مداومت به جایگاه امروزی خود رسیده‌اند. دایی هم مثل من که از علم به حوزه نویسندگی وارد شده‌ام از رشته مهندسی به فوتبال گرایش پیدا کرده است.

نویسنده کتاب "اسرار انجمن ارواح" گفت: تحقیقات کتابخانه‌ای برای نگارش این رمان آغاز شده اما تا از طرف علی دایی مجوز رسمی دریافت نکنم نمی‌توانم نگارش را آغاز کنم. به دنبال این هستم که به زودی با ملاقات دایی طی مراحل قانونی، مجوز نوشتن این رمان را دریافت کنم.

وی عنوان کرد: این رمان را به احترام پدرم و همه افرادی می‌نویسم که شاید ظاهرا جمع فرهیخته جامعه آنها را نشناسند اما این افراد در رشد شخصیتی جوانان جامعه تاثیر بسیاری دارند. به خصوص جوانان جامعه ما که الگوهای رفتاری اندکی در اختیار دارند. به قول گابریل گارسیا مارکز برای یک فرد افتخار است که نامش وارد حیطه ماندگار ادبیات شود. امیدوارم بتوانم نام علی دایی را در ادبیات هم ماندگار کنم.

یثربی مدرس، نویسنده و کارگردان تئاتر است و تا به حال کارگردانی نمایش‌هایی چون "جمعه دم‌غروب"، "دادگاه جادویی"، "مهمان سرزمین خواب"، "زنی که تابستان گذشته رسید"، "سرخ سوزان"، "یک شب دیگر هم بمان سیلویا"، "پری خوانی عشق و سنگ"، "چنگیز خان" و... را برعهده داشته است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 17 مرداد1391ساعت 12:21  توسط علی عزیزی | 

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت این فدراسیون علی دایی که در سال‌های پایانی دوران ورزشی خود در قرن حاضر برای تیم های هرتابرلین آلمان و صباباتری بازی کرد موفق شد 44 گل در دیدارهای باشگاهی قاره ای این تعداد گل را به ثمر رساند.

مطابق این گزارش دیدیه دروگبا ، مهاجم ساحل عاجی شانگهای شن هوا چین در تیم های المپیک مارسی و چلسی 100 گل به ثمر رسانده و بهترین گلزن قرن حاضر است.

پس از او میروسلاو کلوزه،‌ گلزن تیم ملی آلمان در تیم‌های کایزرس‌لاترن، وردربرمن، بایرن مونیخ و لاتزیو ایتالیا 90 گل به ثمر رسانده و در رده دوم جای گرفته است.

در رده سوم نیز رود فان نیستلروی هلندی با 87 گل زده برای تیم‌های منچستریونایتد ، رئال مادرید و هامبورگ صاحب رده سوم است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 20 تیر1391ساعت 19:2  توسط علی عزیزی | 
علی دایی ملی پوش سابق ایران و آقای گل رقابت های ملی جهان از سوی سایت رسمی باشگاه رئال مادرید اسپانیا به عنوان سومین پیروزمند تاریخ فوتبال شناخته شد. در این رده بنده که از سوی وب سایت رسمی باشگاه رئال مادرید منتشر شد ایکر کاسیاس از رئال مادرید در 95 دیدار به میدان رفته با پیراهن تیم ملی اسپانیا پیروز از میدان مسابقه خارج شده است که توانست سرانجام به رکورد لیلیان تورام فرانسوی که پیش از این رکورد را از آن خود کرده بود دست یابد. با توجه به حضور کاسیاس در رقابت های یورو 2012 او همچنان این فرصت را خواهد داشت تا رکورد خود را بیش از پیش بهبود ببخشد.

در این رده بنده که فقط نتایج دیدارهای ملی بازیکنان در آن لحاظ شده است نشان میدهد کاسیاس در 95 دیدار به میدان رفته از 125 دیدار با پیراهن ماتادورها پیروز میدان بوده است. در حالیکه پیش از این لیلیان تورام بازنشسته توانسته بود در 94 دیدار از 142 دیدار به میدان رفته برای تیم ملی فرانسه پیروز میدان باشد. اما در مکان سوم شهریار فوتبال ایران قرار دارد. علی دایی در 89 دیدار به میدان رفته از 149 دیدار برای تیم ملی ایران موفق شده که به همراه تیم ملی پیروز میدان باشد. البته حسام حسن مصری، و الدعایه از سعودی نیز تعداد پیروزی های مشابهی را با تیم های ملی کشورشان کسب کرده اند، اما با توجه به تعداد حضور کمتر علی دایی، وی در رتبه سوم پیروزمندترین بازیکنان تاریخ فوتبال در رده ملی قرار گرفته است. 

در این رده بندی بازیکنانی چون احمد حسن مصری، الدعایه عربستانی، کافو برزیلی، کلودیو سوارز مکزیکی، لوتار ماتئوس آلمانی، روبرتو کارلوس برزیلی، و حسان حسن مصری بعد از کاسیاس، تورام، و دایی در رده های سوم تا دهم پیروزمندترین بازیکنان تاریخ فوتبال در عرصه ملی قرار گرفته اند.+ لینک خبر در سایت رسمی باشگاه رئال مادرید
+ نوشته شده در  پنجشنبه 11 خرداد1391ساعت 18:23  توسط علی عزیزی | 

مجله معتبر ورلدساکر ، علی دایی را به عنوان یکی از 50 اسطوره زنده فوتبال جهان انتخاب کرد.

در میان این اسطوره‌ها نام پله، ماریو زاگالو، زیکو و روماریو از برزیل؛ فرانس بکن‌باوئر، گرد مولر و کارل هاینس رومنیگه از آلمان؛ میشل پلاتینی و زین‌الدین زیدان از فرانسه؛ دیه‌گو مارادونا، ماریو کمپس و دانیل پاسارلا از آرژانتین؛ پائولو روسی، دینو زوف و فرانکو بارزی از ایتالیا؛ مارکو فان‌باستن از هلند؛ بابی چارلتون از انگلیس؛ اوزه‌بیو از پرتغال؛ و رائول از اسپانیا دیده می‌شود.

مجله انگلیسی ورلدساکر یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین نشریات ورزشی دنیاست.

آنها هر سال بهترین بازیکن و مربی فوتبال دنیا را هم انتخاب می‌کنند.


علی دایی در یک نگاه

http://files.tabnak.com/pics/201010/201010181453492845.jpgعلی دایی متولد ۱ فروردین سال ۱۳۴۸، بازیکن و سرمربی سابق تیم ملی و از مشهورترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است.

دایی ۱۰۹ گل ملی در کارنامهٔ خود دارد و با فاصلهٔ زیادی بهترین گلزن بازی‌های ملی در تاریخ فوتبال جهان است. در سال ۱۳۸۶ خورشیدی، فدراسیون آمار و ارقام فوتبال (متعلق به فیفا)، علی دائی در رده بیست و ششم لیست بازیکنان برتر تاریخ فوتبال جهان قرار گرفت، که در این فهرست وی به عنوان تنها بازیکن آسیایی در میان برترین‌های تاریخ فوتبال مشاهده می‌شود.

دایی سابقهٔ بازی در تیم‌‌های مهم بوندس ‌لیگا همچون بایرن مونیخ را دارد و به همراه این تیم به نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست یافته‌ و همچنین یکی از اعضای کمیته فنی فیفا است.

علی دایی در فوتبال باشگاهی:

http://files.tabnak.com/pics/201010/201010181451171859.jpgدایی، فوتبال را از باشگاه‌های کوچک شهر اردبیل همچون استقلال اردبیل و شهرداری اردبیل آغاز کرد. او پس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف و اقامت در تهران، به تیم تاکسیرانی تهران، سپس به بانک تجارت پیوست و در این تیم بود که مورد توجه بیشتری قرار گرفت و برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.

دایی بعدها به پرسپولیس تهران و سپس السعد قطر پیوست و از این تیم راهی اروپا شد و همراه با کریم باقری به باشگاه آلمانی آرمینیا بیله‌فلد و خداداد عزیزی به اف سی کلن آلمان پیوست. مقصد بعدی او بایرن مونیخ آلمان بود.

فرانس بکن‌بائر رییس باشگاه بایرن مونیخ، علی دائی را برای این باشگاه انتخاب کرد و وی را مهاجمی در سطح جهانی معرفی کرد.

حضور دایی در بایرن مونیخ آلمان نقطه‌ اوج فوتبال او بود، زیرا پیش از آن حضور بازیکنی ایرانی و حتی آسیایی، در یک باشگاه معتبر، نظیر بایرن مونیخ سابقه نداشت.

دایی به همراه بایرن مونیخ تا فینال جام باشگاه‌های اروپا رفت و در نهایت مدال نقرهٔ آن بازی‌ها را به دست آورد. گرچه دایی در بازی فینال به میدان نیامد.
او سپس به هرتا برلین آلمان پیوست و با پوشیدن پیراهن شماره ۹ از اصلی‌ترین بازیکنان این تیم بود.

دایی با هرتا برلین هم در جام باشگاه‌های اروپا بازی کرد و دو بار دروازهٔ چلسی و یکبار دروازهٔ آث میلان را گشود. حضور موفق علی دائی در باشگاه‌های اروپایی، راه را برای بسیاری از بازیکنان آسیایی از جمله هیده توشی ناکاتا و مهدی مهدوی کیا گشود.

علی دایی با باشگاه سایپا به عنوان بازیکن و سرمربی تیم سایپا ، در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرد. این تیم توانست در خرداد ماه ۱۳۸۶ قهرمانی ششمین لیگ برتر را به دست آورد.

او هم‌زمان با قهرمانی سایپا در روز ۷ خرداد ۱۳۸۶، بازدن گل قهرمانی سایپا، که آخرین گل رسمی آقای گل جهان بود، از بازیگری در رشته فوتبال، در مقاطع رسمی، برای همیشه خداحافظی کرد.


لیست تیم‌های باشگاهی :

سلمان آباد اردبیل

استقلال اردبیل

تاکسیرانی تهران

بانک تجارت تهران

پرسپولیس تهران

السد قطر

آرمینیا بیله‌فلد آلمان

بایرن مونیخ آلمان

هرتابرلین آلمان

الشباب امارات

پرسپولیس تهران

صبا باطری تهران

سایپای البرز

http://files.tabnak.com/pics/201010/201010181453492968.jpgدائی در بازی معروف ایران و استرالیا در بازی پلی اف مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ (۱۳۷۷) فرانسه پاس گل دوم ایران را برای خداداد عزیزی ارسال کرد و این گل باعث راهیابی ایران به جام جهانی شد.

او به همراه ایران در دو جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان به میدان آمد و در ۵ بازی ایران در این بازی‌ها شرکت کرد. پاس دایی بود که زمینه ‌گذار گل مهدوی‌کیا به آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ شد.

از نقاط اوج دوران ورزشی دایی را می‌توان روز ۲۴ آبان ۱۳۸۳ دانست. او در این روز و در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۴ بار دروازهٔ لائوس را گشود تا نام خود را به عنوان اولین فوتبالیست تاریخ جهان که ۱۰۰ گل در بازی‌های ملی به ثمر رسانده ثبت کند.

علی دایی در لیگ برتر ایران در سال ۱۳۸۶ به عنوان سرمربی و بازیکن توانست تیم سایپا را به قهرمانی برساند.

علی دایی در ۱۲ اسفند ۱۳۸۶ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران منصوب شد اما پس از شکست برابر عربستان در تهران از کار برکنار شد.

وی پس از مدتی کناره گیری از فوتبال به تیم پرسپولیس پیوست و در نخستین گام، این تیم را قهرمان جام حذفی کرد.

وی هم اکنون نیز سرمربی قرمزپوشان پایتخت است.

علی دایی بیشترین بازی ملی و بیشترین گل زدهٔ تاریخ تیم ملی را دارد (گل‌های زدهٔ او در میان تمام تیم‌های جهان نیز اول است).او در جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ امارات به همراه باقری و عزیزی از بهترین ستارگان ایران بود.او در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۸۶، طی حکمی از سوی علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران با قراردادی سه ساله به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد. دایی تا پایان جام جهانی ۲۰۰۶ بازیکن اصلی و کاپیتان تیم ملی ایران بود.ورلدساکر برای سالگرد پنجاهمین سال انتشارش، 50 اسطوره زنده فوتبال جهان را انتخاب کرده و با آنها مصاحبه کرده است که علی دایی، اسطوره فوتبال ایران و مربی پرسپولیس هم یکی از آنهاست.

+ نوشته شده در  سه شنبه 27 مهر1389ساعت 9:44  توسط علی عزیزی | 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیمش در رقابتهای جام حذفی گفت: این قهرمانی استارتی بود برای قهرمانی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی پس از قهرمانی تیمش در بیست و سومین دوره رقابتهای جام حذفی گفت: از همه بازیکنان ، کادر فنی ، مدیریت باشگاه و هواداران پرسپولیس تشکر می کنم که به من کمک کردند تا بتوانیم این عنوان با ارزش را به خود اختصاص دهیم.

دایی ادامه داد: ما در تبریز کار را تمام کرده بودیم و امروز هم مستحق پیروزی بودیم. البته ما موقعیت های زیادی رااز دست دادیم و می توانستیم به یک پیروزی پرگل تر دست پیدا کنیم.

وی در مورد تیم گسترش فولاد تبریز نیز گفت: آنها تیم قابل احترامی برای ما بودند اما می دانستیم که در تهران و برابر هواداران خودمان شرایط بهتر و راحت تری داریم و می توانیم به راحتی قهرمان شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه تازه اول راه قرار داریم گفت: این قهرمانی استارتی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود و امیدوارم با اماده کردن تیمی قدرتمند و برطرف کردند نقاط ضعف مان بتوانیم در فصل آینده عنوان قهرمانی آسیا را به هواداران هدیه دهیم.

علی دایی ادامه داد: البته برای قهرمانی در آسیا قول نمی دهم اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که با ترمیم نقاط ضعف تیم به این مهم برسیم.

وی در مورد احتمال رفتن کاشانی و جدایی خودش نیز گفت: آقای کاشانی تاثیر بسیار زیادی در آرامش و قهرمانی پرسپولیس داشت و بنده با آقای کاشانی آمده ام و امیدوارم فصل آینده در کنار هم شرایط خوبی داشته باشیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 5 خرداد1389ساعت 9:29  توسط علی عزیزی | 
سايت فيفا در روزشمار آغاز جام جهاني 2010 در بخش معرفي بزرگان فوتبال دنيا در فاصله 35 روز تا آغاز اين رقابت‌ها به معرفي علي دايي پرداخته است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در شرايطي كه تنها 35 روز تا آغاز رقابت‌هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي باقي مانده، سايت فيفا در بخش روزشمارش هر روز يكي از بزرگان فوتبال جهان و سوابق اين اسطوره‌ها را معرفي مي‌كند كه در ششم مي، اين بخش به علي دايي بهترين گلزن فوتبال جهان اختصاص دارد.

فيفا در گزارش كوتاه خود درباره علي دايي مي‌نويسد: در فاصله بين سال‌هاي 1994 تا 2006، علي دايي با 35 گل زده در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني، يك ركورددار محسوب مي‌شود. او در سال 1998 نخستين بازيكن آسيايي لقب گرفت كه راهي تيم بايرن مونيخ شد و در نهايت تلاش‌هاي موفقيت‌آميز او سبب شد كه تيم ملي ايران راهي جام جهاني 1998 شود.

دايي همچنين با به ثمر رساندن 109 گل در 149 بازي بين‌المللي، ركورددار بيشترين گل زده تاريخ فوتبال دنياست.

نكته جالب در گزارش فيفا اين است كه پس از حضور ايران در جام جهاني 2006 تاكنون، كمتر بخش بين‌الملل سايت فيفا به معرفي بزرگان فوتبال ايران پرداخته بود و معرفي علي دايي به عنوان يكي از بزرگان فوتبال دنيا با يادآوري ركوردهايي كه اين بازيكن از خود به جاي گذاشته، بار ديگر فوتبال رو به افول ايران را در سطح بين‌الملل يادآور مي‌شود.

لینک خبر در سایت فیفا +


35 days to go

http://www.imgcandy.com/images/44010132419287617236.gif

Set between 1994 and 2006, Iranian Ali Daei's tally of 35 goals in qualifying is a FIFA World Cup™ record.

The striker hit his peak in 1998 as he became the first Asian player to feature in the UEFA Champions League with Bayern Munich, while his national team's ultimately successful attempt to qualify for France 1998 was boosted by the now 41-year-old's nine goals in 17 matches in the fifa World Cup qualifying campaign. Daei is also international football's all-time highest goalscorer with 109 goals in 149 international games.

+ نوشته شده در  یکشنبه 19 اردیبهشت1389ساعت 22:5  توسط علی عزیزی | 

علي دايي مرد رکوردشکن فوتبال ايران که 9 ماه پيش از تيم ملي برکنار شد، از امروز رسما دوباره به ميادين فوتبال برمي گردد و اين بار با عنوان سرمربي تيم پرسپوليس.

به گزارش ايسنا؛ علي دايي بي گمان مهمترين شخصيت فوتبال ايران است که در مجامع بين‌المللي نيز اعتبار خاصي دارد. به مناسبت بازگشت مجدد علي دايي به فوتبال بي مناسبت نيست تا 10 رکورد برتر از رکوردهاي تاريخي اين چهره فوتبالي را مرور کنيم:

1. بيشترين گل زده ملي در تاريخ فوتبال
مهمترين رکورد دايي ثبت بيشترين گل ملي در تاريخ فوتبال جهان است. دايي ابتدا رکورد پوشکاش مجاري را شکست و بهترين گلزن ملي جهان شد و سپس با به ثمر رساندن صدمين گل ملي خود اولين فوتباليست تاريخ شد که از مرز 100 گل ملي گذشت. دايي اکنون با 109 گل ملي بهترين گلزن ملي دنياست و رکورد او تا مدتها پايدار خواهد بود.

2. برترين گلزن تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني
طبق اعلام فيفا، دايي با 35 گل زده بهترين گلزن تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني است. دايي در 4 دوره حضور در اين مسابقات و در 51 بازي اين تعداد گل را به ثمر رسانده است. دايي در مسابقات مقدماتي جام‌هاي جهاني 1994 ، 1998 ،2002 و 2006 تيم ملي ايران را همراهي کرده است.

3. برترين گلزن تاريخ جام ملت‌هاي آسيا
با 14 گل زده بهترين گلزن تاريخ 14 دوره جام ملت‌هاي آسياست. در بين بازيکناني که در ادوار مختلف جام ملت‌هاي آسيا عنوان آقاي گلي را بدست آورده‌اند، بهترين آمار مربوط به دايي است که در جام 1996 موفق شد 8 گل به ثمر برساند. اين بيشترين تعداد گل به ثمر رسيده توسط يک بازيکن در يک دوره جام ملت‌ها است و هيچ بازيکني در سه دوره اخير جام ملت‌هاي آسيا به رکورد او نزديک نشد.

4. دو بار برترين گلزن ملي سال جهان
دايي در سال‌هاي 1996 و 2004 از سوي فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار به عنوان برترين گلزن ملي سال انتخاب شد. از سال 1992 که برترين گلزن ملي سال انتخاب مي شود فقط دايي دو بار اين عنوان را به دست آورده است. دايي در سال 1996 با 22 گل و در سال 2004 با 18 گل ملي برترين گلزن ملي سال فوتبال جهان شد.

5. تنها بازيکن آسيايي در بين 100 بازيکن برتر تاريخ
در ماه نوامبر سال 2007 انجمن آمار فوتبال بريتانيا در کتابي با عنوان Greatest ever footballers"" صد بازيکن برتر تاريخ فوتبال جهان را با توجه به معيارهاي آماري از جمله بازي‌ها و گل‌هاي ملي معرفي کرد که در بين بازيکنان آسيايي تنها نام علي دايي ديده مي شود. دايي در اين رده بندي در رتبه 26 قرار گرفته است.

6. اولين بازيکن آسيايي حاضر در فينال ليگ قهرمانان اروپا
اولين بازيکن آسيايي است که در فينال معتبرترين ليگ باشگاهي جهان، ليگ قهرمانان اروپا، حاضر بوده است. دايي در فينال 1999 اگرچه براي بايرن مونيخ به ميدان نرفت اما، بر روي نيمکت اين تيم حاضر بود و موفق به کسب عنوان نايب قهرماني ليگ قهرمانان اروپا شد. البته پارک جي سونگ کره اي در سال گذشته اولين بازيکن آسيايي شد که حضور در ميدان اين رقابت را نيز تجربه کرد.

7. اولين ايراني قهرمان بوندس ليگا
اولين بازيکن ايراني که در يک ليگ معتبر اروپايي به مقام قهرماني دست يافته است. دايي در فصل 99 ـ 98 بوندس ليگا با تيم بايرن مونيخ قهرمان آلمان شد. بعد از دايي، هاشميان و کريمي نيز با تيم بايرن مونيخ به اين مقام دست يافتند.

8. اولين و تنها ايراني صاحب پست رسمي در فيفا
علي دايي در حال حاضر عضو کميته فوتبال فيفاست و از سال 2007 در اين کميته که رياست آن با فرانس بکن باوئر است، حضور دارد. دايي همچنين تنها شخصيت فوتبال ايران است که در مراسم انتخاب بازيکن سال فيفا از سوي ايران حضور يافته است. دايي در سال 2004 به دعوت رسمي فيفا در مراسم اهدا جوايز بهترين هاي سال فوتبال جهان حضور يافت و جايزه بهترين بازيکن فوتسال جهان را به فالکائو برزيلي اهدا کرد.

9. بيشترين بازي ملي در تيم ملي ايران
با انجام 149 بازي رکوردار بيشترين بازي ملي در فوتبال ايران است. دايي اولين بازيکن تاريخ فوتبال ايران است که نام خود را در باشگاه صدتايي فيفا ثبت کرد. فعلا بعيد است که در چند سال اينده بازيکني به رکورد تعداد بازيهاي ملي دايي دست يابد.

10. اولين بازيکن – مربي قهرمان
اولين بازيکن – مربي در تاريخ ليگ ايران بود که قهرماني ليگ را جشن گرفت. دايي در فصل 85 با تيم سايپا همزمان به عنوان بازيکن و سرمربي تيم موفق به قهرماني در ليگ برتر شد تا اولين و تنها بازيکن – مربي در تاريخ ليگ باشد که موفق به انجام اين مهم مي شود.

 

+ نوشته شده در  جمعه 11 دی1388ساعت 23:57  توسط علی عزیزی | 

سايت اينترنتي کنفدراسيون فوتبال آسيا هم‌زمان با معرفي بهترين‌هاي قاره آسيا در سال 2009، چهره‌هاي ماندگار فوتبال آسيا در دهه‌هاي اخير را معرفي کرد. در بين اين بازيکنان نام علي دايي، مهاجم نام‌آشناي فوتبال ايران نيز ديده مي‌‌شود.

سايت AFC نوشت: «مقايسه کاري نيست که هميشه آسان باشد؛ به خصوص زماني که استاندارد و شاخص دقيقي نيز براي اين کار در ميان نباشد و البته علاقه يا تعصب هواداران زيادي نيز در ميان است.

بحث انتخاب بهترين مهاجم، دفاع، بازيکن وسط يا دروازه‌بان در آسيا همواره با اختلاف‌نظر بسياري همراه بوده است؛ اما اين‌جا با ذکر چند نام سعي مي‌کنيم انتخاب‌‌ها را کمي محدودتر کنيم و البته نفر برگزيده را به دست شما بسپاريم.»

ماجد عبدالله / عربستان سعودي
نام ماجد عبدالله همراه با 500 گل زده ملي و باشگاهي است. او بيش از 300 گل براي باشگاه النصر زده و پنج عنوان قهرماني با اين تيم به دست آورده است که قهرماني جام قهرمانان آسيا يکي از آنهاست. شش عنوان آقاي گلي ليگ و دو کفش طلايي عربي از افتخارات ماجد عبدالله است. او در سال 1984 و 1988 با تيم ملي به قهرماني جام ملت‌هاي آسيا رسيد،او در سال 1984 به المپيک رفت و در سال 1994 همراه با عربستان به جام جهاني راه پيدا کرد. او بازيکن سال 1999 آسيا هم شد.

چا بوم کئون/ کره جنوبي
چا بوم کئون از پيشروهاي فوتبال آسيا بود که در دهه‌هاي 1970 و 1980 در ليگ فوتبال آلمان بازي کرد. او يک بار براي« اس وي دارمشتاد» بازي کرد و بعد به« اينتراخت» فرانکفورت رفت. او122 بار براي « اينتراخت» بازي کرد و 46 گل زد. او يکي از بازيکنان تأثيرگذار در قهرماني اينتراخت در يوفا کاپ 1980 بود. کئون سال 1983 به «بايرن لورکوزن» رفت و در 185 بازي 52 گل براي اين تيم زد و روي سکوي قهرماني يوفا کاپ 1988 رفت. 55 گل در 121 بازي ملي کارنامه ملي چا بوم کئون بود.

علي دايي/ ايران
نمي‌شود فهرستي از بهترين گل‌زنان آسيا درست کرد و نام علي دايي، ماشين گل‌زني ايراني‌ها را بيرون گذاشت. قدرت تهاجمي دايي باعث شد در 149 حضور رسمي و بين‌المللي خود 109 گل براي تيم ملي ايران به ثمر برساند و در صدر فهرست گل‌زنان جهان قرار گيرد. دايي به تيم ملي ايران کمک کرد تا در سال‌هاي 1998 و 2006 در جام جهاني حضور پيدا کند. دايي يکي از اولين بازيکنان ايراني بود که به طور حرفه‌اي در فوتبال آلمان توپ زد و با آرمينيا بيله فلد و سپس بايرن مونيخ و هرتابرلين از نام‌هاي موفق آسيا در آلمان و ليگ قهرمانان اروپا شد. کارنامه باشگاهي او با نام‌هاي الشباب، پرسپوليس، صبا باتري و سايپا هم همراه است.

هائو هايدونگ /چين
او با 41 گل در 115 بازي ملي رکوردي تقديرشدني در فوتبال چين برجا گذاشته است. هايدونگ با پيراهن باشگاهي نيز موفق بود و با پيراهن باشگاه «ژن بانگ» 48 بار به ميدان رفت و 19 گل به ثمر رساند و 78 گل نيز در 130 بازي براي باشگاه «داليان» به ثمر رساند. هايدونگ چهار بار هم در سال‌هاي 97، 98، 2000 و 2001 بهترين گل‌زن فصل بازي‌هاي ليگ چين شد و در صعود تاريخي چين به جام جهاني 2002 نيز نقش مؤثري داشت. او از باشگاه «چنگدو بليد» به باشگاه انگليسي «شفيلد يونايتد» رفت، اما مصدوميت کار او را به مربيگري زودهنگام کشاند.

سامي جابر / عربستان سعودي
سامي جابر يکي از بازيکنان بانفوذ فوتبال عربستان است که کمک زيادي به تيم ملي اين کشور براي چهاربار حضور در جام جهاني کرد. او در 163 بازي ملي 44 گل به ثمر رساند. جابر10 سال براي باشگاه« الهلال» بازي کرد و 184 گل براي اين تيم به ثمر رساند و شش‌بار با اين تيم قهرمان رقابت‌هاي باشگاهي در ليگ عربستان شد. علاوه بر اين، او به « الهلال» براي کسب دو عنوان قهرماني ليگ قهرمانان آسيا و دو سوپر جام آسيا کمک شاياني کرد. او در قهرماني جام ملت‌هاي سال 1996 يکي از ستارگان اصلي عربستان بود و بعدها توانست تنها بازيکن کشورش باشد که در هر سه جام جهاني 94، 98 و 2006 گل زد.

کازوشي ميورا / ژاپن
ميورا اولين چهره بين‌المللي فوتبال ژاپن بود که در دهه 80 درخشيد. او سال 1993 بازيکن سال آسيا شد و قبل از بازي در «جي ليگ» در امريکاي جنوبي، فوتبالش را با باشگاه« وردي کاوازاکي» آغاز کرد. ميورا سپس به اروپا رفت و در «جنوا» بازي کرد. ميورا در 89 بازي 55 گل براي تيم ملي کشورش زد و با قهرماني ژاپن در جام ملت هاي آسياي 1992، بهترين بازيکن مسابقات شد. در سال 2006 ميورا در 39 سالگي به «يوکوهاما» رفت و هنوز نامش در فهرست تيم است، هرچند بيشتر اوقات روي نيمکت مي‌نشيند.

پاک دو ايک /کره شمالي
پاک دو ايک پدر بزرگ ستاره‌هاي امروزي فوتبال آسياست. نام او پس از گل‌زني و پيروزي شگفت‌انگيز کره شمالي در برابر تيم ملي ايتاليا در جام جهاني 1966 انگلستان مطرح شد. تک گل او فوتبال آسيا را به جايي رساند که پيش از آن هيچ‌گاه به آن نرسيده بود و آن حضور در مرحله يک شانزدهم رقابت‌ها بود. او بعدها مربي کره شمالي شد و مشعل المپيک 2008 را وقتي که به کره شمالي رسيد به دست گرفت.

پياگ پو او / تايلند
ممکن است نامش را کمتر شنيده باشيد يا حتي نشنيده باشيد! اما او گل‌زني با کارنامه درخشان است. او عضو تيم ستارگان سال 1982 آسيا بود. در سال 1985 با 12 گل زده نقش مهمي در قهرماني تيم باشگاهي خود در ليگ اين کشور داشت. افسانه فوتبال تايلند اولين کسي بود که به ليگ کره جنوبي راه پيدا کرد و بعدها در مالزي هم پا به توپ شد. او در 129 بازي ملي 103 گل زد و در بازي‌هاي باشگاهي به مجموع 314 گل رسيد.

حسين سعيد / عراق
حسين سعيد ستاره درخشان فوتبال عراق است. رئيس فدراسيون فوتبال عراق همان مهاجم درخشان و گل‌زن تيم ملي در دهه 1980 است. گل‌زن همان تيمي که به رتبه دهم رده بندي فيفا رسيد. او براي عراق 126 بازي ملي انجام داد و درخشان‌ترين دوره فوتبال او مربوط به حضور عراق در جام جهاني 1986 مکزيک است. حسين سعيد در المپيک‌هاي 80، 84 و 88 هم بازي کرد و در مجموع 63 گل براي کشورش زد. بهترين گل‌زن بازي‌هاي 76 جوانان آسيا در بانکوک در سال 77 بالاخره قهرماني آسيا را هم در همين رده جوانان به نام خود و تيمش کرد.

ماکسيم شاتسکيخ / ازبکستان
شاتسکيخ از خطرناک‌ترين مهاجمان آسياست. او سه بار نامزد بهترين بازيکن سال آسيا شده است. شاتسکيخ 10سال در ديناموکيف اوکراين بازي کرد و در 328 مسابقه توانست 142 گل بزند. او 97 گل در 215 مسابقه ليگ براي باشگاه خود به ثمر رساند و در سال‌هاي 2000 و 2003 در صدر گل‌زنان ليگ اوکراين قرار گرفت. گل‌زن قدبلند ازبکستان از سال 1999 به تيم ملي آمد و تا امروز 30 گل در 45 بازي ملي‌اش زده است تا بالاتر از ميرجلال کاسيموف در رده اول گل‌زنان ملي قرار گيرد. او در ليگ اوکراين بعد از« سرگئي ربروف»، بهترين گل‌زن تاريخ ليگ اين کشور هم هست. شاتسکيخ در اين فصل به «لوکوموتيو آستانا»ي قزاقستان رفت و تاكنون شش گل به نام خود ثبت کرده است.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 آذر1388ساعت 19:39  توسط علی عزیزی | 

خبرگزاری فوتبال ایران - در نظرسنجی خبرگزاری فوتبال ایران درباره محبوب‌ترین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سال‌های اخیر، علی دایی سرمربی سابق تیم ملی با اخذ 43 درصد آرای شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی محبوب‌ترین مربی تیم ملی شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران، در این نظرسنجی حدود هشت هزار نفر از کاربران اینترنتی خبرگزاری فوتبال شرکت کردند و 43 درصد آنها به علی دایی رای دادند. افشین قطبی و امیر قلعه‌نویی سرمربی فعلی و سابق تیم ملی در این نظرسنجی به ترتیب 33 و 24 درصد آرای شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص دادند.علی دایی برخلاف تصور، گوی سبقت را از قطبی و حتی قلعه‌نویی ربود و در نظرسنجی اینترنتی به عنوان محبوب‌ترین سرمربی تیم ملی طی چند سال اخیر انتخاب شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 25 آذر1388ساعت 19:38  توسط علی عزیزی | 

علی دایی پائین تر از عابدزاده و بالاتر از علی پروین, علی کریمی و ناصرحجازی دومین فوتبالیست محبوب ازنظر ایرانیان شناخته شد

عادل فردوسی پور

دیشب عادل فردوسی پور دربرنامه ۹۰ یک نظرسنجی غیرقابل پیش بینی رو به نمایش گذاشت که کسی در این مقطع زمانی توقعش رونداشت.نظرسنجی به این ترتیب بود که:

به نظر شما کدامیک از افراد زیر محبوب ترین فوتبالیست ۳ دهه اخیر کشورمان هستند:

۱-علی پروین ۱۵٪

۲-ناصرحجازی ۷٪

۳-علی دایی ۲۰٪

۴-احمدرضا عابدزاده ۴۲٪

۵-علی کریمی ۱۳٪

۶-موارد دیگر ۳٪

هرچند این نظرسنجی خالی از اشکال نبود ولی با این حال خیلی از واقعیت ها رو در کشورمون نشون داد. مثلاً اینکه به هواداران علی کریمی و علی پروین و حتی عده ای که هوادار این ها نبودن و مخالف علی دایی بودن و همواره عنوان می کردن که علی دایی پرافتخار و مشهور هست ولی محبوب نیست نشون داد که این عده تا حالا مثل کبک سرشون رو زیر برف کرده بودن و نمی دونستن یا نمی خواستن بدونن دنیا دست کیه و واقعیت چیه!

اشکال کار هم در تعداد نظردهندگان و کیفیتشون نبود چون طبق علم آمار نظرسنجی اگر بیش از ۴۰۰ نفر در اون شرکت کنن میشه بهش استناد کرد.(حداقل جامعه آماری قابل استناد برابر با ۴۰۰ نفر هستش).

اشکال کار این بود که دست اندرکاران برنامه ۹۰ نتیجه نظرسنجی رو نشون دادن و این باعث شد عده ای بخاطر اینکه عابدزاده ۷درصد بالاتر از نفر دوم یعنی علی دایی بود بخاطر اینکه در قرعه کشی شرکت داده بشن به ایشون رأی دادن.هرچند من هم معتقدم عابدزاده محبوبترین هست(دربین مردم ایران) ولی نه با این اختلاف.

اگر خاطرتون باشه دفعه اول که آمار رو نشون دان به این ترتیب بود که :

۱-احمدرضا عابدزاده ۲۸٪   

۲-علی دایی ۲۲٪  

۳-علی پروین ۱۹٪

۴-علی کریمی ۱۸٪

۵-ناصرحجازی ۹٪

۶-موارد دیگر ۴٪ (که به گفته عادل فردوسی پور عبارت بودند از: کریم باقری, خداداد عزیزی, مهدی مهدوی کیا, قلعه نوعی, منصوریان و...)

یعنی وقتی آراء به نمایش داده شد از کسانی که به اشخاصی به جز عابدزاده رای داده بودن کم شد و به آراء عابدزاده اضافه شد و نتیجه نهائی نیز دستخوش تغییراتی شد که مقداری با واقعیت فاصله داشت.یعنی در اصل همون نظرسنجی اول قابلیت استناد بیشتری داره چون اولا تعداد شرکت کنندگان حدود ۰۰۰/۵۰۰ نفر بود و از نظر آماری درسته و ثانیاً عده ای رو تطمیع نمی کرد که یا بخاطر جایزه یا بخاطر اینکه دیدن عابدزاده از دایی بالاتره بخوان رأیشون نسوزه بهش رای بدن.

در هرحال همانگونه که عرض کردم من هم معتقدم اکثریت مردم نظرشون اینه که عابدزاده محبوبترین هستش ولی نه با اختلاف فاحش ۲۲درصدی نسبت به نفر دوم.

به هواداران علی دایی و هواداران آقایان پروین و کریمی و همچنین مخالفان اسطوره فوتبال آسیا خیلی چیزها ثابت شد.

از خدا میخوام همه این ۵ افتخارآفرین عزیز ورزش کشورمون رو در سایه خودش حفظ کنه...

یاعلی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 5 آبان1388ساعت 13:51  توسط علی عزیزی | 

به گزارش خبرگزاری  ايرنا، اين خبر که امروز بر اساس آخرين درجه بندي گلزنان معروف جهان اعلام شد، پله چهره معروف فوتبال جهان در جايگاه سوم قرار گرفته است.
اين گزارش حاکي است علي دايي با 109 گل در 149 بازي در جايگاه نخست قرار دارد .

علي دايي  یکی از چهره های معروف فوتبال ايران و آسيا می باشد.  دایی در سال 1969 در شهر اردبیل دیده به جهان گشوده است .  پله چهره معروف فوتبال جهان در جايگاه سوم قرار گرفته است.

اين گزارش حاکي است علي دايي با 109 گل در 149 بازي در جايگاه نخست قرار دارد و تيه هانري با 51 گل در 115 بازي، رتبه 27 را به خود اختصاص داده است.

» لینک صفحه مربوط به برترین گلزنان تاریخ فوتبال در دایرة‌المعارف ویکی‌پدیا


 

+ نوشته شده در  شنبه 25 مهر1388ساعت 9:6  توسط علی عزیزی | 

دو سال مربیگری...دو سال بهترین مربی

هشتمین آیین تجلیل از برترین های ورزش ایران شب گذشته با معرفی مربیان، داوران، فدراسیون ها، مدیران برتر و همچنین منتخبین استان ها برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که شب گذشته در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد علی دایی، غفور کامروا، رضا سیمخواه و مصطفی کارخانه به ترتیب به عنوان مربیان برتر در رشته های فوتبال، بسکتبال با ویلچر، کشتی فرنگی و والیبال معرفی شدند.

در جریان این مراسم از محمد پولادگر، محمدرضا داورزنی، سیدمصطفی کریمی و محمود مشحون روسای فدراسیون های تکواندو، والیبال، دوومیدانی و بسکتبال به عنوان فدراسیون های برتر تقدیر به عمل آمد. 

عنوان برترین مدیران ورزشی سال 86 نیز به کیومرث هاشمی (معاون سازمان تربیت بدنی  و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی)، امیر رضا خادم  و محمدرضا ساکت (مدیر عامل باشگاه سپاهان) تعلق گرفت.

محمد شاهمیری و محسن ترکی به عنوان داوران نمونه والیبال و فوتبال جوایزی دریافت کردند.

در این مراسم از مسعود هاشم زاده ( آذربایجان شرقی) ، ‌معین رحیمی (والیبال - ‌آذربایجان غربی)، جلیل باقری ( پرتاب دیسک - اردبیل)، سعید خسروی نژاد ( جودو - ایلام)، مسعود آخوندزاده ( خراسان رضوی) ، علی محمدنیا (جودوکار - خراسان شمالی )، سمیه لطفی مقدم (خراسان جنوبی) ، حامد حدادی (بسکتبال - خوزستان)، بهزاد بامدی (کبدی - سیستان و بلوچستان) ، مجتبی شبان ( والیبال - سمنان)، امین رضوی (والیبال -  فارس) ، سید حامد امیری ( قزوین)،  محمد محسن ربانی ( دو و میدانی - قم)، سامان طهماسبی ( کشتی فرنگی - کردستان)، منصور پورمیرزایی ( وزنه برداری معلولین - کرمان) ، مهدی روایی (پرتاب نیزه - کهکیلویه و بویر احمد)، جواد جلالی ( گلبال نابینایان-  گلستان) ، فردین معصومی ( کشتی آزاد - گیلان)، قاسم رضایی (کشتی فرنگی - مازندران) ،حسین عسگری (دوچرخه سوار ی - مرکزی)، ‌لیلا اقبالی ( فوتبال بانوان -هرمزگان) ‌‌، مصطفی رضایی (دوچرخه سواری - یزد)، هما حسینی ( قایقرانی -  کرمانشاه) ، محسن شادی (قایقرانی - آذربایجلان شرقی)، عباس صمیمی و سجاد مرادی (پرتاب دیسک و دوی نیمه استقامت - اصفهان)،  احسان مهاجر شجاعی ( دوومیدانی - لرستان)  و حجت الله واعظی (تیراندازی با کمان - تهران) به عنوان قهرمان استان ها تجلیل به عمل آمد.

ضمن اینکه هادی ساعی قهرمان تکواندوالمپیک آتن ، احسان قائم مقامی در شطرنج و لیلا ابراهیمی دارنده مدال برنز رقابت های دوومیدانی آسیا به عنوان منتخبین استان ها معرفی شدند.

همچنین در مراسم شب گذشته از وحید شمسایی آقای گل فوتسال جهان در غیاب او تقدیر شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1 خرداد1387ساعت 21:51  توسط علی عزیزی | 

سفیران نامدار

 نام «یونیسف» برای خیلی ها در ایران مترادف است با کارت پستال و کیف و لباس هایی خاص، کهعلی دایی در بعضی فروشگاه ها عرضه می شوند. اما برای خیلی ها در دنیا، نام یونیسف یادآور ورزشکاران و هنرمندان معروف است؛ کسانی چون «رابرت دنیرو»، «لوسی لو»، «دیوید بکهام»، «سر راجر مور» و «جکی چان» که به عنوان «سفیران دوستی و صلح» یونیسف فعالیت می‌کنند.

این ها کسانی هستند که از مرزهای سیاسی و جغرافیایی گشته‌اند و در کشوری واحد به نام کره زمین زندگی می‌کنند. کسانی که نام و چهره شان برای خیلی ها آشناست و الگوی زندگی کودکان بسیاری هستند. انسان هایی که جدا از شهرت خود، نام دیگری هم پیدا کرده اند: «سفیران صلح و دوستی یونیسف».

ایرانی ها هم در این قافله مهر و دوستی، تاکنون دو سفیر پیدا کرده اند: «علی دایی» فوتبالیست، که در سال فاصله سال های 1997 و 1999 این عنوان را یدک کشید و «مهتاب کرامتی» بازیگر سینما، که از مرداد ماه سال گذشته سفیر شده است.

کرامتی پیش از پیوستن به یونیسف فعالیت هایی را در زمینه های خیریه داشت و در انجمن های مختلف عضو بود. او حدود دو سال پیش به برنامه یونیسف برای مبارزه با ایدز در ایران پیوست و در این زمینه فعالیت های موثری را انجام داد. در همان زمان بود که تمایلش را برای فعالیت به عنوان سفیر صلح و دوستی یونیسف اعلام کرد.

فعالیت های کرامتی در طول یک سال گشته اش سبب شد تا یونیسف با درخواست او موافقت کند و از مرداد ماه سال پیش به طور رسمی به عنوان سفیر صلح و دوستی یونیسف در ایران انتخاب شود.

یکی از ماموریت های کرامتی برای یونیسف که در جهت اجرایی شدن آن تلاش کرد، همکاری برای ساخت مدرسه در لبنان و کمک به دانش آموزان لبنانی است.

در جنگ لبنان، 50 مدرسه در جنوب این کشور به طور کامل ویران شد و حالا که سال تحصیلی جدید به زودی آغاز می‌شود، کودکان زیادی هستند که دیگر مدرسه‌ای برای ادامه تحصیل ندارند. یونیسف از سفیران صلح و دوستی خود خواسته است تا به محض تامین امنیت منطقه، به لبنان سفر کنند و از نزدیک با شرایط موجود آشنا شوند. آنگاه پس از بازگشت به کشور خود، همکاری و نظر مساعد مردم را برای کمک به کودکان لبنانی جلب کنند.

 

مهتاب کرامتییونیسف یكی از اولین سازمان هایی بود كه كمك های افراد مشهور را به حساب آوردند. «دنی كی» اولین بار در سال 1954 نقش سفیر صلح نیت را ایفا كرد و پس از او «آدری هیپبورن»، بازیگر سینما، و دیگران این مسیر را ادامه دادند.

یونیسف سفیرانش را از میان افراد مشهور کشورهای مختلف برای دوره های دو ساله انتخاب می‌کند و اگر سفیری بخواهد، می‌تواند بعد از دو سال دوره را تمدید کند. سفیر بودن برای یونیسف کار سختی است و مسئولیت های سنگینی را بر دوش افراد مشهور قرار می‌دهد. یک سفیر باید در برنامه های مختلف یونیسف که با هدف حمایت از کودکان، نوجوانان و زنان اجرا می‌شود، شرکت کند و سفرهای زیادی را انجام دهد. اغلب این سفرها به مناطق محروم، جنگ زده و مناطقی است که به نحوی گرفتار بلایای طبیعی شده اند. به همین دلیل بعد از دو سال تعداد کسانی که درخواست تمدید دوره را می‌دهند زیاد نیست و کسانی که دوره هایشان را تمدید می‌کنند، از نظر یونیسف ارزش زیادی دارند.

یونیسف فعالیت های زیادی را در زمینه آموزش رایگان برای کودکان، مبارزه با بیماری هایی چون ایدز و مبارزه با خشونت علیه کودکان انجام می‌دهد و برای اجرایی کردن این برنامه ها از سفیرانش کمک می‌گیرد.

البته برای سفیر صلح و دوستی یونیسف شدن، یک شرط بسیار مهم وجود دارد: «شخص، عنصر شهرت را داشته باشد.» کسانی که با خبرنویسی آشنایی دارند، می‌دانند که در تبدیل یک اتفاق به خبر، یکی از عناصر تاثیرگذار «شهرت» است. یعنی اگر شخص معروفی کاری انجام دهد، می‌تواند تبدیل به خبر شود، اما اگر همان کار را یک شخص عادی انجام دهد، ممکن است خبر نباشد.

برای سفیران صلح و دوستی یونیسف هم وضعیت کمابیش مشابهی وجود دارد. یونیسف سفیرانش را از میان افراد مشهور انتخاب می‌کند تا بتواند با استفاده از محبوبیت آن ها، مردم را به مشارکت در اهداف یونیسف ترغیب کند. سفیران، یونیسف را به مردم معرفی می‌کنند و از عنصر محبوبیتشان به عنوان راهی برای جمع آوری کمک های مالی و معنوی مردم به کودکان و زنان و رسیدن به اهداف یونیسف استفاده می‌کنند.

یونیسف سفیرانش را در سه رده طبقه بندی می‌کند: جهانی، منطقه‌ای و ملی. کسانی چون «آمیتاباچان»، «دیوید بکهام»، «ریکی مارتین»، «جکی چان» و «سر راجر مور» به عنوان سفیران جهانی فعالیت می‌کنند. این ها افرادی هستند که برای اغلب مردم دنیا شناخته شده‌اند و شهرتشان از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته است.

یونیسف هم اکنون پنج سفیر منطقه‌ای از چهار منطقه اروپای مرکزی و غربی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و شمال آفریقا و شرق، غرب و آفریقا دارد.

تعداد زیادی از کشورهای جهان هم سفیران ملی دارند، یعنی کسانی که در مرزهای کشور خودشان برای اجرای برنامه های یونیسف فعالیت می‌کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه 31 اردیبهشت1387ساعت 19:52  توسط علی عزیزی | 
از سوى فيفا اعلام شد
دايى بهترين گلزن تاريخ مراحل مقدماتى جام هاى جهانى
فوتبال ايران- در آستانه برگزارى مراسم قرعه كشى مرحله مقدماتى جام جهانى ۲۰۱۰ فيفا بهترين هاىعلی دایی تاريخ اين مسابقات را معرفى كرد.
بر اساس آمار اعلام شده از سايت فدراسيون جهانى فوتبال على دايى آقاى گل تاريخ فوتبال جهان با به ثمر رساندن ۳۰ گل براى تيم ملى ايران بهترين گلزن تاريخ در تمامى ادوار مقدماتى جام هاى جهانى از ۱۹۳۰ تا ۲۰۰۶ به شمار مى رود.
كاپيتان و ستاره سابق تيم ملى ايران سابقه حضور در مرحله مقدماتى چهار دوره از رقابت هاى مقدماتى جام جهانى را داشته است.
نكته جالب توجه اين است كه دايى در اين رقابت ها مجموعا ۳۶ گل به ثمر رسانده و فيفا وى را با ۳۰ گل زده بهترين گلزن تاريخ اين مسابقات دانسته است!
مدير ورزشى سايپا:تغيير كادر فنى سايپا منوط به نظر دايى است
ايران ورزشى - سعيد تقى زاده مدير ورزشى باشگاه سايپا گفت: در صورتى دست به تغيير يا تقويت كادر فنى مى زنيم كه على دايى بخواهد.
وى در باره اينكه گفته مى شود مسؤولان باشگاه سايپا براى تقويت كادر فنى به فيروز كريمى پيشنهاد مدير فنى داده اند، گفت: مديريت باشگاه در شرايط فعلى معتقد است تغيير يا افزودن به كادر فنى، كمكى به تيم نمى كند. اين كادر فنى است كه كاملا از شرايط شناخت دارند و خودشان هم مى دانند چطور مشكلات را برطرف كنند.
وى افزود: سال گذشته هم اين بحران را پشت سر گذاشتيم. در جلساتى هم كه هيات مديره با كادر فنى برگزار كرد، تمام راهكارهاى لازم مورد بررسى قرار گرفت. به اعتقاد هيات مديره، تيم مقابل پرسپوليس روند رو به رشد خوبى داشت.
تقى زاده عنوان كرد: اگر قرار بر تقويت كادر فنى باشد، بايد على دايى چنين درخواستى را مطرح كند. او تا اين لحظه چنين درخواستى نداشته است.
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1 آذر1386ساعت 9:33  توسط علی عزیزی | 
على آقا همچنان استقلال را شكست مى دهد

ايران ورزشى- سرمربى سايپا كه در زمان بازيگرى هيچ گاه موفق به گشودن دروازه استقلال نشده بود در زمان مربيگرى به خوبى ناكامى خودش را جبران كرد.دايى شب گذشته براى سومين بار برابر استقلال قرار گرفت و باز هم به پيروزى دست يافت درحالى كه پيش از اين هيچكدام از مربيان فوتبال ايران موفق به شكست استقلال در تمامى بازيها نشده بودند.
كسب ۹ امتياز از ۳ بازى برابر استقلال، ركوردى است كه در پرونده پروين و ديگر مربيان موفق ايرانى نيز ديده نمى شود.البته فرهاد كاظمى هم در برابر استقلال نتايج خوبى به دست آورده اما ركورد دايى با كسب درصد امتيازات همچنان جالب توجه است!
 
علي دايى: بايد ۵ گل مى زديم
ايران ورزشى - سرمربى سايپا گفت: در ديدار مقابل استقلال تهران تيم برتر مسابقه بوديم و بايد ۵ گل به حريف مى زديم. على دايى پس از پيروزى بزرگ تيم اش در هفته پنجم ليگ گفت: بازيكنان من بسيار باانگيزه بودند و فوتبال خوبى را ارايه كردند. سايپا تيم برتر ميدان بود.
به گل سومى كه زديم و داور آن را مردود اعلام كرد، معترض هستم. تيم داورى قضاوت خوبى نداشت و به ضرر ما سوت زد. حق سايپا در اين بازى ضايع شد. به غير از ۱۵ دقيقه ابتدايى مسابقه، در ساير دقايق تيم برتر ميدان بوديم و مى توانستيم با اختلاف ۵ گل استقلال را شكست دهيم. وى افزود: درباره عملكرد حريف حرف نمى زنم و فقط به تيم خود فكر مى كنم. سايپا روز به روز بهتر خواهد شد. مى خواهيم نماينده خوبى براى ايران در ليگ قهرمانان آسيا باشيم.
دايى گفت: از حجازى رسماً عذرخواهى مى كنم چراكه ايشان پيشكسوت من هستند اما بايد اين بازى را مى برديم كه برديم.

+ نوشته شده در  شنبه 24 شهریور1386ساعت 10:55  توسط علی عزیزی | 

 آقای رکورد در کتاب رکوردهای جهانی

 

معین غلامعلیان/ ریودوژانیرو-  (شنبه، 12 خرداد) در روزنامه «خبر ورزشی» مطلب کوتاهی چاپ شد با این عنوان: «جاى‌ دایى‌ در کتاب‌ گینس‌ خالى‌ است‌»

 به اعتقاد نویسنده این مطلب، نام «علی دایی» کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال و سرمربی تیم قهرمان جدید لیگ ایران، در کتاب «رکوردهای جهانی گینس» ثبت نشده است. کل مطلب را بخوانید: «على‌ دایى‌ بهترین‌ گلزن‌ ملى‌ فوتبال‌ جهان‌ است. او با 109 گل‌ زده‌ اولین‌ بازیکن‌ تاریخ‌ فوتبال‌ جهان‌ است‌ که‌ توانسته‌ از مرز صد گل‌ زده‌ در بازى‌هاى‌ مورد تأ‌یید فیفا بگذرد و از این‌ حیث‌ رکورددار است‌ و باید نامش‌ در کتاب‌ رکوردهاى‌ گینس‌ ثبت‌ شود.

 

 

چندى‌ پیش‌ وقتى‌ نام‌ محمدالدعایه‌ دروازه‌بان‌ تیم‌ملى‌ عربستان‌ در این‌ فهرست‌ ثبت‌ شد خیلى‌ها اعتراض‌ کردند که‌ چرا نام‌ دایى‌ در کتاب‌ گینس‌ ثبت‌ نمى‌شود، جواب‌ آمد که‌ چون‌ على‌ دایى‌ هنوز مشغول‌ بازى‌ است‌ و هر آن‌ امکان‌ دارد که‌ بر تعداد گل‌هاى‌ زده‌ خود اضافه‌ کند، کتاب‌ گینس‌ دست‌ نگه‌ داشته‌ است. حالا که‌ على‌ دایى‌ به‌ طور رسمى‌ از دنیاى‌ فوتبال‌ خداحافظى‌ کرده، نام‌ دایى‌ مى‌تواند به‌ کتاب‌ رکوردهاى‌ گینس‌ وارد شود.»

 

 

جالب است بدانید نه تنها نام دایی در این کتاب خالی نیست، بلکه با افزوده شدن «حسین رضازاده» به جمع رکوردداران جهانی، عکس و اطلاعات مربوط به این دو اردبیلی در کنار یکدیگر در گینس جا گرفته است!

در آخرین ورژن کتاب رکوردهای جهانی گینس، از "علی دایی" به عنوان برترین گلزن بین المللی (رکورددار بیشترین گل زده) و "حسین رضازاده" به عنوان دارنده عنوان قوی ترین مرد جهان (جا به جا کننده سنگین ترین وزنه) یاد شده است. تصاویری که می بینید عکس صفحات مربوط به این دو مورد است که از نسخه پرتغالی کتاب گینس گرفته شده.

به امید این که به زودی چهره های ایرانی بیشتری در این کتاب ثبت شوند...

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 12 شهریور1386ساعت 19:48  توسط علی عزیزی | 
اين‌ بار خبرى‌ از طنز و لطيفه‌ نبود 530 هزار SMS به‌ خاطر دايى‌
  على‌ دايى‌ در موردSMS هايى‌ که‌ زمان‌ جام‌جهانى‌ در مورد او مى‌ساختند گفت: «آن‌ زمان‌ گذشت‌ و من‌ تمام‌ کسانى‌ که‌ آن‌SMS ها را مى‌ساختند، حلال‌ کردم.»
دايى‌ در برنامه‌ نود براى‌ دومين‌ بار آمارSMS هاى‌ برنامه‌هاى‌ تلويزيونى‌ را هم‌ تکان‌ داد. او که‌ اولين‌ بار در برنامه‌ شب‌ شيشه‌اى‌ لقب‌ «افتخار ملي» را از طريق‌SMS هاى‌ مردم‌ دريافت‌ کرد، در برنامه‌ نود هم‌ به‌ نوعى‌ رکوردشکنى‌ کرد و حضور وى‌ باعث‌ شد تا 530 هزار SMS به‌ برنامه‌ نود بدهند. نکته‌اى‌ که‌ حتى‌ خود عادل‌ فردوسى‌پور هم‌ به‌ آن‌ اعتراف‌ کرد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه 30 خرداد1386ساعت 17:13  توسط علی عزیزی | 
 

   فلورین شترونک (Florian Stronk) ، مسئول بخش بازاریابی EA Deutschland که یکی از طرفداران تیم هرتابرلین نیز می باشد به همراه گروه موسیقی Das Rohr آلبومی را برای طرفداران تیم هرتا برلین ارایه داده اند که یکی از آهنگهای این آلبوم برای علی دایی ساخته شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 15 خرداد1386ساعت 2:6  توسط علی عزیزی | 

 

 

رديف

نام بازيكن

مليت

تعداد گل زده

تعداد بازي ملي

۱

علي دايي

ايران

۱۰۹

۱۴۹

۲

پوشكاش

مجارستان

۸۳

۸۴

۳

پله

برزيل

۷۷

۹۱

۴

ساندرو كوچيس

مجارستان

۷۵

۶۸

۵

جان ودوارد

انگليس

۷۳

۵۳

۶

گردمولر

آلمان غربي

۶۸

۶۲

۷

ماجد عبدالله

عربستان

۶۷

۱۴۰

۸

ايمرشلوس سر

مجارستان

۶۰

۶۸

۹

حسام حسن

مصر

۵۹

۱۵۷

۱۰

جاسم الهويدي

كويت

۵۸

۶۹

+ نوشته شده در  پنجشنبه 27 اردیبهشت1386ساعت 3:41  توسط علی عزیزی | 
 

 افتخارات‌ دايي، ويترين‌ باشکوه‌ ورزش‌ ايران‌
   على‌ دايى‌ پس‌ از پايان‌ ديدار سايپا - مس‌ هنگامى‌ که‌ سرمست‌ از قهرمانى‌ تيمش‌ در ليگ‌برتر بود، صراحتاً‌ اعلام‌ کرد با دنياى‌ بازيگرى‌ خداحافظى‌ کرده‌ و از اين‌ پس‌ صرفاً‌ به‌ عنوان‌ مربى‌ در ميادين‌ حاضر خواهد شد.
على‌ دايى‌ مانند تمام‌ مردم‌ حق‌ اشتباه‌ دارد و در پاره‌اى‌ اوقات‌ دست‌ به‌ حرکاتى‌ زده‌ که‌ انتقاد کارشناسان‌ را در پى‌ داشته‌ است‌ اما در عين‌ حال‌ بى‌انصافى‌ است‌ اگر منکر زحمات‌ او براى‌ فوتبال‌ ايران‌ شويم. زحماتى‌ که‌ باعث‌ شد فوتبال‌ ما بيش‌ از پيش‌ در سطح‌ جهان‌ مطرح‌ شود. او يکى‌ از پيشقراولان‌ حضور بازيکنان‌ ايرانى‌ در ليگ‌هاى‌ معتبر اروپايى‌ بوده‌ و اولين‌ فوتباليستى‌ بود که‌ توانست‌ به‌ رؤ‌ياى‌ حضور در تيم‌هاى‌ بزرگ‌ دنيا جامه‌عمل‌ بپوشاند.
دايى‌ از نظر بين‌المللى‌ هم‌ جايگاهى‌ رفيع‌ داشته‌ و بارها مورد تمجيد ارگانهاى‌ ورزشى‌ (و حتى‌ غيرورزشي) جهان‌ قرار گرفته‌ است. اگر نگاهى‌ بى‌طرفانه‌ و مبتنى‌ بر آمار به‌ افتخارات‌ او داشته‌ باشيم‌ و صرفاً‌ موارد بين‌المللى‌ آن‌ را زير ذره‌بين‌ ببريم، متوجه‌ اين‌ واقعيت‌ مهم‌ مى‌شويم‌ که‌ او به‌ معناى‌ واقعى‌ کلمه‌ «آقاى‌ افتخارات» فوتبال‌ ايران‌ است. افتخاراتى‌ که‌ نه‌ تنها براى‌ فوتبال‌ ايران‌ بلکه‌ براى‌ ورزش‌ ما هم‌ ويترين‌ بسيار باشکوهى‌ محسوب‌ مى‌شود. بهتر است‌ مهمترين‌ افتخارات‌ بين‌المللى‌ دايى‌ را به‌ اتفاق‌ هم‌ مرور کنيم:
 
-1 کسب‌ عنوان‌ آقاى‌ گلى‌ فوتبال‌ جهان‌
-2 زننده‌ بيشترين‌ گل‌ در بازيهاى‌ ملى‌ در سالهای ۱۹۹۶ و ۲۰۰۴ میلادی
-3 حضور در باشگاه‌ معروف‌ «صدتايى‌ها» به‌ واسطه‌ انجام‌ 149 بازى‌ براى‌ تيم‌ملى‌ ايران‌
-4 انتخاب‌ به‌ عنوان‌ سفير يونيسف‌ از سوى‌ سازمان‌ ملل‌متحد
-5 دعوت‌ به‌ حضور در تيم‌ منتخب‌ جهان‌ (2 مرتبه)
-6 کسب‌ دو عنوان‌ سومى‌ در جام‌ ملت‌هاى‌ آسيا (1996 و 2004)
-7 کسب‌ دو عنوان‌ قهرمانى‌ در بازيهاى‌ آسيايى‌ (1998 و 2002)
-8 انتخاب‌ به‌ عنوان‌ مرد سال‌ فوتبال‌ آسيا (دو مرتبه‌ در سال‌هاى‌ 1992 و 2000)
-9 دو مرتبه‌ حضور در جام‌جهانى‌ (1998 و 2006)
-10 قهرمانى‌ در بوندس‌ليگا به‌ همراه‌ بايرن‌مونيخ‌ (فصل‌ 1999 و 2000)
-11 حضور در فينال‌ ليگ‌ قهرمانان‌ اروپا (جدال‌ بايرن‌مونيخ‌ و منچستر در سال‌ 1999)
-12 گلزنى‌ به‌ ميلان‌ و چلسى‌ در ليگ‌ قهرمانان‌ اروپا
-13 نايب‌ قهرمانى‌ ارتش‌هاى‌ جهان‌ (1995) و...
البته‌ در عين‌ حال‌ مورد مهمى‌ هم‌ وجود دارد که‌ دايى‌ با وجود تلاش‌ فراوان‌ از رسيدن‌ به‌ آن‌ بازماند و آن‌ عدم‌ گلزنى‌ در جام‌جهانى‌ است‌ که‌ همواره‌ براى‌ فوتبالدوستان‌ سوژه‌اى‌ مهم‌ تلقى‌ شده‌ است.

+ نوشته شده در  سه شنبه 25 اردیبهشت1386ساعت 22:41  توسط علی عزیزی | 
جاى‌ دايى‌ در کتاب‌ گينس‌ خالى‌ است‌
   على‌ دايى‌ بهترين‌ گلزن‌ ملى‌ فوتبال‌ جهان‌ است. او با 109 گل‌ زده‌ اولين‌ بازيکن‌ تاريخ‌ فوتبال‌ جهانسید محمد خاتمی در حال نصب مدال شجاعت‌ است‌ که‌ توانسته‌ از مرز صد گل‌ زده‌ در بازى‌هاى‌ مورد تأ‌ييد فيفا بگذرد و از اين‌ حيث‌ رکورددار است‌ و بايد نامش‌ در کتاب‌ رکوردهاى‌ گينس‌ ثبت‌ شود.
چندى‌ پيش‌ وقتى‌ نام‌ محمدالدعايه‌ دروازه‌بان‌ تيم‌ملى‌ عربستان‌ در اين‌ فهرست‌ ثبت‌ شد خيلى‌ها اعتراض‌ کردند که‌ چرا نام‌ دايى‌ در کتاب‌ گينس‌ ثبت‌ نمى‌شود، جواب‌ آمد که‌ چون‌ على‌ دايى‌ هنوز مشغول‌ بازى‌ است‌ و هر آن‌ امکان‌ دارد که‌ بر تعداد گل‌هاى‌ زده‌ خود اضافه‌ کند، کتاب‌ گينس‌ دست‌ نگه‌ داشته‌ است. حالا که‌ على‌ دايى‌ به‌ طور رسمى‌ از دنياى‌ فوتبال‌ خداحافظى‌ کرده، نام‌ دايى‌ مى‌تواند به‌ کتاب‌ رکوردهاى‌ گينس‌ وارد شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 اردیبهشت1386ساعت 20:47  توسط علی عزیزی | 
علی دایی به عنوان یكی از پنجاه قهرمان صنعت معرفی شد.
علی دایی به عنوان یكی از پنجاه قهرمان صنعت معرفی شد. كاپیتان تیم ملی به خاطر تلاش در راه اشتغال زایی و ایجاد فرصت های شغلی در صنعت پوشاك از سوی وزارت صنایع به عنوان یكی از قهرمانان صنعت معرفی شد.
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 اردیبهشت1386ساعت 20:29  توسط علی عزیزی | 
علی دایی و یزدانی خرم از خاتمی مدال شجاعت دریافت کردند
علی دایی کاپیتان باسابقه تیم ملی فوتبال کشورمان ومحمد یزدانی خرم رئیس فدراسیون والیبال ازسوی رئیس جمهورمدال شجاعت دریافت کردند.
طى مراسمى که روزسه شنبه با حضورسيد محمد خاتمى رئيس جمهور، مهندس مهرعليزاده رئيس سازمان تربيت بدني، محمد دادکان رئيس فدراسيون فوتبال وجمعى ازمسوولان وروساى فدراسيونهاى ورزشى برگزار شد، ازتلاشهاى على دايى ويزدانى خرم به جهت کسب موفقتيهاى پى درپى واعتلاى نام ايران دررشته هاى فوتبال وواليبال درجهان تقدير شد.
گفتنى است: على دايى با 11سال حضورپيوسته درتيم ملى فوتبال کشورمان عنوان بهترين گلزن فوتبال جهان را دراختياردارد. يزدانى خرم نيزدرطى سالهاى اخيرسهم بسزايى درموفقيت تيمهاى ملى واليبال ايران درسطح رقابتهاى بين المللى داشته است.
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 اردیبهشت1386ساعت 20:6  توسط علی عزیزی | 
تقدیر باشكوه از علی دایی
دایی، بالاتر از آدریانو، نیستلروی و لارسن فدراسیون جهانی تاریخ و آمار فوتبال، آخرین رده بندی بهترین گلزنان جهان در سال۲۰۰۴ را اعلام كرد كه طی آن علی دایی از ایران با شانزده گل زده در رده نخست جهان قرار دارد.
على دايى در صدر جدول برترين گلزنان جهان و جلوتر از بازيكنان معروفى همچون ون نيستلروي، روني، اوون، رونالدو، آنرى و... قرار گرفته است.در اين رده بندى پس از دايي، تورس (آرژانتين)، آدريانو (برزيل) و دروگبا (ساحل عاج) با پانزده گل زده در رده هاى دوم تا چهارم بهترين گلزنان جهان ايستاده اند.
ده گلزن برتر جهان در سال ۲۰۰۴
۱- على دايي، ايران شانزده گل
۲- كارلوس تورس، آرژانتين پانزده گل
۳- آدريانو، اينتر ميلان، برزيل پانزده گل
۴- ديديه دروگبا، ساحل عاج پانزده گل
۵- فرانچسكو بورگتي، مكزيك چهارده گل
۶- برباتوف، بلغارستان چهارده گل
۷- ون نيستلروي، هلند سيزده گل
۸- كلمنته، پورتو، برزيل سيزده گل
۹- علاهوبيل، الغرفا، بحرين دوازده گل
۱۰- لارسن، بارسلونا، سوئد دوازده گل
ضمنا در خلال برگزارى مسابقات جام جهانى فوتسال در تايوان كنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) اعلام كرد: به دليل كسب افتخارات على دايى و شكستن ركورد صدمين گل تاريخ فوتبال جهان، از على دايى تقدير به عمل مى آيد.
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 اردیبهشت1386ساعت 19:16  توسط علی عزیزی | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
درباره وبلاگ
سلام دوستان عزیز
ضمن آرزوی اوقاتی خوش برای شما من"علی عزیزی"مدیر وبلاگ "علی دایی نگین ورزش آسیا" در تاریخ 27/2/1386این وبلاگ را بصورت تخصصی و با 4 انگیزه زیر ایجاد نمودم:
1.شناسایی و معرفی هر چه بیشتر علی دایی به فوتبال دوستان.
2.بیان کردن عناوین و افتخارات علی دایی درعرصه فوتبال.
3.اخبار پیرامون علی دایی.
4.دفاع از علی دایی درمقابل برخی غرض ورزی هایی که همیشه بوده و انگار تمام شدنی نیست.
از شما در خواست میکنم جهت پویایی هر چه بیشتر و سریعتر و بهتر این وبلاگ مرا یاری کنید.

شماره تماس من:09178059478لطفاَ از تماس های غیرضروری جداَ اجتناب فرمائید.

آدرس ویلاگ های دیگر من:

www.ali10daei100azizi.blogfa.com
این وبلاگ هم اکثر مطالبش در باب علی دایی بود ولی مطالب عاشقانه,عارفانه و خودمونی و پند آموز هم داره.عنوانش هم اینه:
«همه چیز از همه جا»

www.socialsciences.blogfa.com
این وبلاگ مربوط به رشته درسی خودمه و مطالبی مثل:جامعه شناسی ازدواج,روانشناسی,مهارتهای زندگی,ارتباطات اجتماعی و..رو شامل میشه و عنوانش هست
«جامعه شناسی»

http://quran-islam.blogfa.com
این وبلاگ درمورد قرآن و پیامبر اکرم(ص) و سخنان ایشان و تفسیر سوره ها می باشد و عنوانش هست:
"اسلام و قرآن کریم"

www.arefan.parsiblog.com
این وبلاگ به عشق آقا صاحب الزمان ایجاد
شده و عنوانش هست «اللهم عجل لولیک الفرج»

www.knm.blogfa.com
در این وبلاگ قالبهای علی دایی و قالبهای فوتبالی سفارشی در بلاگفا که ساخت خودمه(البته با دستکاری)رو میتونید ببینید تا اگه خواستید ازشون استفاده کنید.


www.farabanafsh.blogfa.com
این وبلاگ یک وبلاگ علمی است که گروهی اداره میشه و من هم یکی از نویسندگانش هستم و عنوانش هست «فرابنفش»

www.naghdeweblog.blogsky.com
این وبلاگ به نقد و بررسی وبلاگها از جهات مختلف می پردازد و من هم یکی از نویسندگان آن هستم و عنوانش"نقد وبلاگ"می باشد.

www.joornalist.blogfa.com
این وبلاگ هم از وبلاگهایی است که من بعنوان یکی از نویسندگانش فعالیت می کنم و عنوانش هست: "یادداشتهای یک خبرنگار"

اخبار داغ
عابدزاده توهین به علی دایی را تکذیب کرد
فركي: دايي را وارد جريان‌هاي ناخواسته مي‌كنند
"90" در شب رويارويي دايي و استيلي
اعتراض هواداران بخاطر نحوه کناررفتن دایی است/ انتقاد با تخریب فرق دارد
علی كريمي: دايي چنين شخصيتي ندارد كه به هواداران پرسپوليس خط بدهد
دلخوری علی دایی از صدا و سیما بیشتر شد
حسيني: مدير برنامه‌هاي دايي را پيدا نكرديم/ بوناچيچ منشوري نيست
به استيلي و كاشاني بگوييد كه دايي سرورتان است
مجتبي شيري: دايي هم در مسائل فني و هم در رفاقت چيزي كم نگذاشت
محمد مایلی‌کهن: اطرافیان عامل درگیری کاشانی و دایی بودند
کنفرانس مطبوعاتی علی دایی
اخبار کوتاه باشگاه پرسپولیس/ جریمه 100 میلیونی برای شیث رضایی/ نشست خبری دایی در دبی
ويژه‌نامه استاديوم: كريم انصاري فرد، علي دايي دوم ايران است
گزارش تمرين امروز پرسپوليس/ دايي بازيكنان را تنبيه كرد، سرخپوشان بيانيه دادند
مهاجم بحريني به بهتاش فريبا و علي دايي پيوست!
حسين عبدي: درباره‌ي نقش "مياچ" از دايي سوال كنيد
پرسپوليسي‌ها پيروزي را به علي دايي تقديم كردند / آرفي: دلم براي دايي سوخت
محمد مایلی‌کهن: این پیروزی مبارک پرسپولیس و دایی/ فردوسی‌پور مرا پرسپولیسی نمی‌داند!
مايلي كهن: چسبيده‌هاي به فوتبال مي‌خواستند من و دايي را از هم جدا كنند
دسته گل دايي براي مايلي كهن و حضور عابدزاده در ورزشگاه
پنجعلی : نیمکت پرسپولیس نیاز به یک مربی بزرگ مثل دایی داشت
دايي: طومار ناگفته‌هاي بركناري‌ام از تيم ملي را به زودي اعلام مي‌كنم
خلعتبري: فوتبال را در رده ملی مدیون علی دایی هستم و او را یک اسطوره می‌دانم
لوكا بوناچيچ: فوتبال ايران با رفتن دايي و مهدوي كيا سطحش پايين آمده است
دایی: معلوم است که من از قطبی بیشتر می ارزم
یحیوی : خوشحالم كه علي دايي در اين بازي سرافراز شد
شهرآورد ‪ /۶۸‬ نبي: دايي نقش موثري در برد تيم پرسپوليس داشت
با وساطت دايي و كاشاني، پدر حقيقي آزاد شد
ذوالفقار نسب:ميل گلزني و انگيزه بالا كليد موفقيت دايي و پرسپوليس در شهرآورد 68 بود
كاويانپور: دايي وضعيت پرسپوليس را دگرگون مي‌كند
دایی : حضور بزرگاني مانند پروين و محرمي در آزادي باعث دلگرمي من و همه هواداران مي‌شود
علی پروین : هواداران به دایی فرصت بدهند
حبیب کاشانی: دایی روز خوبی را پشت سر گذاشت
خليلي: باید به دايي فرصت داد
كلهر: دايي پرسپوليس را از شرايط كنوني خارج خواهد كرد
اشجاري: با دايي تا جهنم هم مي‌روم
محمد خاكپور: پشت اسم و محبوبيت دايي و قطبي پنهان شدند
علی کریمی : مخالفان دایی حالا حامی اش شده اند
صفايي فراهاني: "علي دايي" را جلو انداختند تا ضعف‌هاي خودشان را بپوشانند.
وكيل علي دايي خبر داد: اعلام رضايت موكلم از مايلي‌كهن
برانکو ایوانکوویچ: دایی یکی از بهترین بازیکنان و مربیان ایران است
مسعود شجاعي: علي دايي اسطوره بوده و باقي مي‌ماند
اشجاري: حق دايي نبود كه اينگونه برخورد كنند
بركناري علي دايي محور چند تذكر امروز مجلس بود
انصاری فرد : علی دایی را می خواهیم ولی قبول نمی کند
استاد دانشگاه اصفهان: علي دايي مثل شمع سوزانده شد
حسن روشن: دایی قربانی ضعف های دیگران شد.
قلعه‌نويي: انتقاد از دايي بي‌معرفتي است / نباید قداست این مربی بزرگ را از بین ببریم
احمدزاده: دایی می توانست تیم ملی را به جام جهانی ببرد
مرتضي محصص: مشكل تيم ملي نبـود آينده‌نگـري بـود نـه علـي دايـي
همه اخبار داغ و جنجالی
نوشته های پیشین
مهر 1392
اردیبهشت 1392
فروردین 1392
اسفند 1391
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
آبان 1390
مهر 1390
شهریور 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آبان 1389
مهر 1389
مرداد 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
آرشيو
آرشیو موضوعی
اخبار علی دایی
اخبار پرسپولیس
لیگ برتر
فوتبال ایران
مصاحبه های علی دایی
معرفی علی دایی
پاسخ به انتقادات بی پایه و اساس علیه علی دایی
حرف دل هواداران علی دایی
سخنان بزرگان فوتبال ایران در مورد علی دایی
سخنان بزرگان فوتبال جهان در مورد علی دایی
صحبت های خودم در مورد علی دایی
رکورد هاو افتخارات علی دایی
نظر رسانه های داخلی وخارجی در مورد علی دایی
معرفی خودم
مطالب موجود در وبلاگ قبلی من در مورد علی دایی
همه چیز در مورد قهرمانی سایپا
تصاویر علی دایی
آرشیو افتخارات و اخبار پیرامون علی دایی
تقویم مناسبات مذهبی,ملی و سایر مناسبات
کلیپ های ویدئویی و صوتی
تیم ملی
مناسبات مذهبی
مقدماتی جام جهانی 2010
پیوندها
فقط بارسلونا ، فقط مسی جووون
گرداب
سلطان علی دایی
سایت خبی شهریار
دختران باحجاب
آنچه تاکنون دراین وبلاگ درج شده!
تمام مطالب این وبلاگ
امیررضا خادم
هادی ساعی
همین وبلاگ در پارسی بلاگ
آلبوم تصاویر من
سایت رسمی علی دایی
پایگاه علمی کیمیا
وب سایت خبری علی دایی
علی دایی در دائره المعارف ویکی پدیا
علی دایی,افتخار ایران و آسیا
پرسپولیس
آلبوم تصاویر علی دایی
لیست کامل گلها و بازیهای ملی علی دایی
از سایت رسمی فیفا در مورد علی دایی
شرکت فرهنگی,ورزشی سایپا
کیهان ورزشی
پارس فوتبال
ایران ورزشی
روزنامه جهان فوتبال
روزنامه ورزشی گل
تمام مطالب وبلاگ علی دایی نگین ورزش آسیا
کجائید یاران کجائید
من دختر من همسر من مادر
کانون هواداران تراکتورسازی تبریز
یادداشت های علی عزیزی در فرابنفش
استقلال عشق منی
پولدار شوید...بدون دردسر،بدون هزینه...مناسب برای جوانان
این است علی دایی
طرفدار سرخ پرسپولیس
پرسپولیس و بارسلونا
میز مدیریت
فوتبال یعنی دایی
مهدی امیر آبادی
بزرگترین وبلاگ هواداران کاکا و میلان
دنیا فقط آبی
وحید هاشمیان
ورزش،هنر...
جهان فوتبال
مارادونا ستاره فوتبال جهان
آندرا پیرلو
ورزشی(دوست عزیزم مصلح)
فوتبال ایران و جهان
فوتبال فوتبال فوتبال
اخبار فوتبال اروپا
میلان همیشه قهرمان
وحید هاشمیان فوتبالیست با اخلاق
یوونتوس تورین
ابومسلم خراسان
یاران وحید هاشمیان
پرسپولیس همیشه اوله
روزگار خوش
LPC LIAGE
تحلیل بازیهای فوتبال
ما به فوتبال می اندیشیم
کامران نجف زاده
فوتبال برتر
طرفدار مهدی امیر آبادی
فوتبال تقابل اندیشه تکنیک و تاکتیک
خبرهای جدید ورزشی همراه با عکس
آبی ترین پسر ایران
قرمزته
پرسپولیسی عاشق
یادداشت های یک داور فوتبال
فقط استقلال/بارسا/اینتر/چلسی
فوتبال ایران و جهان
فقط آرژانتین
اخبار و اطلاعات فوتبال
فوتبال جزیره
هیئت کاراته بندر لنگه
بالاک ستاره زندگی من
فقط بخاطر خدا
دوستداران خوزه مورینیو و چلسی
حراج سی دی های مسابقات کشتی کج
استقلال جونمه.عشقمه
پژمان منتظری ، تک ستاره همیشگی خوزستان
اخبار ورزش يزد
هيئت فوتبال شهرستان بندر انزلي
عاشقان استقلال تهران
اخبار روز
۩۩۩شیرین فراز کرمانشاه۩۩۩
نویدک
قاسم پرسپولیسی
طوفان سرخ
عاشقان پرسپولیس
باشگاه فرهنگی ورزشی پاس همدان
قالب ساز
آقای گل جهان _ شهریار فوتبال ایران
عشق من استقلال
بهاران عشق وحید هاشمیان
رونالدو اسطوره اي تكرار نشدني
استقلال محبوب قلبها
عکسهای فوتبالی
هواداران متعصب و دو آتیشه پرسپولیس
فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران
شیرین فراز
کانون هواداران باشگاه استیل آذین
بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی تیفوسی های شورشی استقلال زلزله
فوتبال آلمان
جدیدترین خبرهای ورزشی
๑۩۞۩๑ فوتبال حرفه ای ๑۩۞۩๑
آکواریم
وب سایت رسمی فیفا در ایران
آبی به رنگ آسمان
کانون هواداران سپیدرود رشت
خاطرات یک دانشجوی تبریزی
فوتبال و ورزش ایران و عراق و جهان
روانشناسی
سایت رسمی هواداران علی پروین
اسطوره فوتبال ایران ,پادشاه تنیس جهان
استقلال اتیش پاره
فقط بخاطر خدا
طوفان زرد آسیا
وبلاگ خبری هواداران ناصر حجازی
تمام مطالب این وبلاگ
اخبار پاس همدان
هواداران تراکتورسازی تبریز
زهره وطن خواه قهرمان رالی
داوود فنائی شاهین سرخ
دنیای فوتبال
فوتبالیستها
مردان پرسپولیس
کانون هواداران بایرن مونیخ
بزرگترین گالری عکس در ایران
افسانه جومونگ
۩۞۩۩۞۩ هرکی غیرت پرسپولیسی داره کلیک کنه ۩۞۩۩۞۩
تحلیل فوتبال
آپلود رایگان
دانلود کلیپ های فوتبالی با حجم کم
پایگاه خبری گروه شاطر
پرسپولیسیهای 2 آتیشه
گروه انسانهای سبز
شاهینیا
سایت رسمی نادر دست نشان
بهترینها در شهر فوتبال
طوفان زرد آسیا
سوپر استار سینما
کانون هواداران شاهین بوشهر
علیرضا حقیقی
دنیای منی پرسپولیس!!!بی مقدمه!!!
من پذیرفتم که عشق افسانه است
سرزمین قرمز
همیشه قرمزته(همرنگ خون شهدا)
پرسپولیس زلزله محبوب هرچی دله!
به امید پیشرفت فوتبال جهان و ایران
شناگر
خبرنگار اردبیلی
قافله عمر
لاين هاي فوتبال
بزرگان فوتبال
لشکر سرخ
ღღ پرسپولیـــــــــس و میثــــــــاقღღ
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

طراح قالب
دیجیتال کیوان